REFERENCE

Bob Divílek

Bývalý vynikající kulturista, který se stal v roce 1970 mistrem Československa a absolutním mistrem v mezinárodním mistrovství Polska. O rok později získal titul absolutního mistra Maďarska.

Zahrál si hlavní roli  ve videoklipu Anny K. v písni s názvem "CUKR", který byl v roce 2005 vyhodnocen Akademií jako nejlepší v ČR a získal cenu "Zlatý anděl".

V současné době vystupuje v Elastic Show, kde se vsouká do boxu z plexiskla.

Napsal o nás:

" Milé Jitce a vynikající trenérce. Bob Divílek"

Reakce na základní školení na stroji Fiveriders a předváděcí akci pro veřejnost v Uherském Hradišti.

(květen 2012)

Mária L.

"Když si vybavím cvičení u Jitky na Fiveriders, asi první mě napadne slovíčko "sranda". Na druhý den je srandy již méně, když se ozývají i svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám. Je to výborný způsob cvičení a pokud se člověk skutečně soustředí na to, co dělá, tělo mu neskutečně poděkuje. Kam se hrabe posilovna...."

(prosinec 2012)

Bolek T.

7 roků tancuje, je mu 13.let. Oslovil nás s problémy s držením těla a koleny.

"Zvládl aktivaci středu těla, resp.úspěšně se   učí  ovládat “bříško“. Je schopen myslet si na držení těla – držení lopatek, ramen. Cvičení s paní Dýrovou je pro něho „zajímavější forma cvičení“, než kdyby  měl cvičit pouze před zrcadlem, „volně“ bez pomůcek. Pochopil, že úspěch držení rovnováhy celého těla závisí na tom, jak to udrží vnitřním břichem a bude  správně dýchat. " (Maminka BOLKA)

(prosinec 2012)

Věra Č.

"Zpevněné a posílené tělo, lepší koordinace a dobrý pocit … to si odnáším z každé hodiny na Fiverideru s Jitkou. Po narození syna jsem hledala cvičení, které by mne dostalo zpět mezi aktivní a sportující lidi. A především, aby posílilo ty nejdůležitější (a přitom nejskrytější) skupiny svalů, které jsou zvlášť pro mamky ty nejdůležitější a samozřejmě i zbytek těla.

Vzhledem k tomu, že Vás Fiverider pustí jen tam, kam Vás pustí Vaše tělo a hlava, nemusíte se bát nadiktovaných univerzálních cviků, které stejně nemají u Jitky místo a těšit se na individuální přísun cviků a energie."

N. Nováková

"Mám ostych před tím, že bych šla do posilovny nebo fitness centra, a tam se pokusila posílit zádové svaly, aby mě záda nebolela a abych alespoň pozastavila omezenou pohyblivost, kterou přináší věk a také vrozená vada zad – Scheuermannova nemoc. Navíc by se asi mladí frekventanti fitness centra nad mými pokusy lehce usmívali.

Cvičení a náprava držení těla, chůze, zvyklostí při sezení, nošení věcí atd., v soukromí a pod vedením zkušené terapeutky je pro mě velmi vhodnou možností, jak se o zlepšení pokusit.

Cvičení na přístroji Fiveriders je důkladné, pozvolné a už po první bylo lekci úlevné pro pocit velmi uvolněných zad. Co jsem snad ještě nikdy nepocítila, je pocit prokrvení podél páteře a s ním spojený pocit prohřátí zad. Učím se správně dýchat a ve správnou chvíli ovládat vnitřní břišní svaly a ulevovat tím námaze páteře, srovnávat chůzi a hledat rovnováhu v pohybu vycházející ze středu těla, a učím se tedy nezatěžovat kyčle.

Soustředěnost terapeutky na všechny mé letité pohybové poklesky a pokus o jejich kompenzaci a vědomé přenesení do každodenní činnosti mi přináší radost a zvědavost, kam se v pohyblivosti a uvolnění posuneme dále."

 (64 let) (říjen 2013)

V. Botlíková

"Ahoj Jitko,
zdravim z Prahy. Zapomnela jsem, že jsem Ti slibila reakci na akci Brno.
Bylo to na konferenci s Tebou a s Matušem moc prima, jste moc sikovni. Dobre sis jej "vychovala".
Tve materialy z konference jsem procetla a libi se mi:) Jsi pecliva a mas to dobre promyslene. Cviceni naživo se mi též moc libilo. Hned bych šla na stroj posilovat - stroj je jedinečný :)"

Reakce na vystoupení na edukační konferenci Pohybový aparát a zdraví na CESA VUT v Brně.

(září 2013)

D. Minář

 

"Je mi 38 let a celý můj život vrcholově sportuji. Nejdříve 10 let volejbal a nyní již 20 let americký fotbal.

Zdravotní problémy jsem měl jen v posledních letech volejbalu, kdy jsem měl z každodenních, někdy i dvoufázových, tréninků přetížené přední kolenní vazy a bolela mne bedra, takže jsem nedokázal sedět s pokrčenými koleny a musel nosit stahovací bederní pás.

Tyto potíže pominuly s dlouhodobým snížením počtu tréninků a s přechodem na americký fotbal, který se ukázal jako vhodnější sport pro moji tělesnou konstituci.

Kolem mých 34.narozenin mne začaly bolet paty. Bolesti jsem podvědomě uhýbal, takže mi asi přetížením otekly achillovky a začala bolet bedra. Asi dva roky jsem chodil po ortopedech a rehabilitacích, kde mi pomohli od  problémů s achillovkami, pomohli srovnat naklonění pánve, ale bolesti beder mi zůstaly.

Absolvoval jsem rehabilitační a fyzioterapeutické metody založené na Iyengar józe, Vývojové kineziologii (Kolář), Spirální dynamice a dalších. Všichni se shodovali, že mám problém s hlubokou stabilizací, ale doporučená cvičení mi nijak zvlášť nezabírala.

Až díky cvičební metodě Jitky Dýrové a pod jejím vedením jsem pochopil, čeho chtěli všichni ostatní svými postupy dosáhnout.

Moje pochopení:

Nejde o to držet pozici těla silou a mít co nejvíce zatnutých svalů.

Nejde o to nahrazovat funkce hlubokého stabilizačního svalstva zatnutím vnějších vědomých svalů.

Jde o to naučit se stát rovně „zadara“ tedy zpracovat pocit, že chci mít temeno hlavy co nejvýše a mít u toho zatnutých co nejméně vědomě řízených svalů, protože jinak si záda nemohou ani na chvíli odpočinout. Tento „zadara“ pocit pak aplikovat i v dynamickém pohybu.

Na cvičební metodě Jitky Dýrové se mi líbí, že je:

  1. aplikovaná – skládá se z běžných pohybů (chůze, běh, houpání, dřep, vstávání, ...). U jiných cvičebních metod jsem si nedokázal uvědomit ten správný pocit a přenést ho do běžných pohybů
  2. dynamická – cvičení probíhá na stroji Fiveriders, který umožňuje provádět i dynamické pohyby pod stálou kontrolou instruktora. Jiné cvičební metody probíhaly buď staticky nebo se ten dynamický pohyb nedal využít v běžném životě.
  3. pochopí ji i malé dítě – změny v držení těla si všimla i manželka, takže jsme začali chodit na cvičení všichni včetně obou dětí (5 a 8 let), které mají sklon ke stejnému zlozvyku. Bylo zajímavé sledovat, jak rychle si dětská těla díky této cvičební metodě a přístupu vzpomněla na správnou funkci."

 (říjen 2013)

Milada Ptáčková

"Cvičení Pilates s Jitkou Dýrovou mi velmi pomáhá jako prevence bolesti zad a krční páteře
i při odstraňování nerovnovážného zatížení svalů těla.

Po letech sezení u počítače jsem musela podstoupit rehabilitaci, kde mi bylo doporučeno cvičení Pilates.

Cvičení s Jitkou mi velmi zlepšilo zdravotní stav.  Její pohodové hodiny cvičení probíhají na velmi dobré odborné úrovni, se znalostí funkce svalstva, správného dýchání a s vyloučením nevhodných cviků po úrazech nebo operacích.

Při hodině mi cviky postupně rozhýbají a protáhnou celé tělo. Jitka klade důraz nikoli na rychlost a množství cviků, ale na jejich správné provedení a na správné dýchání. Sleduje každého cvičence jednotlivě, ihned s humorem opravuje nesprávně prováděné.

Po cvičení se cítím výborně. Cítím teplo v rozcvičených svalech, tělo mám v rovnováze.

Nacvičené správné držení těla si udržuji trvale.

Vyzkoušela jsem cvičení Pilates v několika dobře vedených kurzech, avšak orientovaných spíše silově na výkon. Cvičení s Jitkou Dýrovou jsem si dlouhodobě vyzkoušela jako velmi účinné, vhodné pro mladé i starší bez rizik nevhodného přetížení těla.  Díky Jitko."

 

 

Renata Krejčířová

"Paní doktorko,

Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za hodiny skvělého a promyšleného cvičení. Celé roky jsem měla potíže se zády a s nohama (Scheuermannova choroba, zvětšená bederní lordóza, rotační skolióza, kompresní zlomenina obratle L1, zborcená noční klenba a několikrát vyvrtnutý hlezenní kloub, hallux valgus a kladívkový 2. prst) a s tím spojené nepříjemné bolesti v zádech, v přednoží a ve zvetšeném kloubu palce. Rehabilitace pomohla vždy jen na chvíli, ortézy na vbočený palec neměly velký účinek a na jeho operaci už jsem se domlouvala s ortopedem.

Pak mi kamarádka řekla o Vašich hodinách cvičení. Jsem zcela konsternovaná tím, jak Vaše cviky zabírají! A co se stalo? Už po první hodině se zmírnily bolesti v bedrech. A po dvou měsících cvičení mě nejen nebolí v zádech, ale zlepšilo se i postavení palce a jsem schopná částečně srovnat i kladívkový prst. Přešly i bolesti v kotníku, s nimiž jsem bojovala celé roky. A jako bonus lépe udržuji rovnováhu. Úžasné! Kdybych to nezažila na vlastní kůži, nevěřila bych tomu! A k tomu všemu Váš vynikající a kamarádský přístup k nám cvičencům.

Mnohokrát děkuji a těším se na další hodiny pod Vaším vedením."

(březen 2014)

Ing. Irena Bártová

"Ahoj Jitko.

Z dnešního cvičení jsem odcházela s intenzivním pocitem že mi někdo vyměnil záda, jakoby za někčí cizí. Bylo to zvláštní, docela
příjemné, ale úplně jiné než po masáži. Venku na ulici jsem pak zjistila že mne cosi nutí dýchat jaksi jinak: automatické dýchání přece jde samo bez jakékoliv pozornosti, ale teď ten dech sám chtěl být hluboký a jít kamsi dolů až do spodních žeber a do břicha. Čekala jsem že ten stav odložím uchopením volantu ve víru brněnské dopravy, ale ono to vydrželo až do odpoledne, kdy jsem se dala do jarních prací
na zahradě (to nešlo odložit).Takže teď bych měla zjistit které z cviků prováděných ve Tvé lekci za to můžou, jak často si je můžu opakovat, a potom taky najít někoho na ukládání koňských kobližků do kompostu. Každopádně Ti za ten úžasný objev moc děkuji a zdravím, Irena"

(únor 2014)